Шкільні правила

Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5

Охтирської міської ради Сумської області

І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

1.1. Правила поведінки учнів базуються на Законах України, постановах Міністерства освіти та науки України, органів місцевого самоврядування, Статуті школи.

1.2. Учні приходять до школи за 10-15 хвилин до початку занять за розкладом, вітаються.

1.3. Важливо приходити до школи у чистому, випрасуваному одязі, чистому взутті, з охайною зачіскою.

1.4. Учні школи залучаються до самообслуговування: прибирають своє робоче місце від сміття. Згідно з графіком, затвердженим класним керівником, учні  здійснюють чергування в класі: готують дошку до кожного уроку, поливають квіти.

1.5. Учні приносять до школи тільки ті речі, які мають безпосереднє відношення до освітнього процесу.

1.6. Учні використовують мобільні телефони під час уроків лише для навчальних цілей.

1.7.У разі пропуску навчальних занять учень надає класному керівнику довідку від лікаря чи записку від батьків із зазначенням причини пропуску.

1.8. Учні 8-11 класів залучаються до чергування по школі відповідно до графіка, затвердженого директором закладу.

1.9. Учні бережуть шкільне майно, бережно поводяться зі своїми речами та речами однокласників.

1.10. У разі навмисного пошкодження шкільного майна батьки учня/учениці відшкодовують матеріальні збитки.

1.11. Учні школи дбайливо ставляться до роботи технічного персоналу школи, зберігають чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, дотримуються санітарно-гігієнічних норм.

1.12. Територія закладу вільна від паління, вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів.

1.13. Кожен учень має почувати себе в закладі захищеним. Будь-які прояви булінгу та жорстокого поводження  є неприпустимими.

1.14.Учні дотримуються принципів академічної доброчесності.

ІІ. ПОВЕДІНКА УЧНІВ НА УРОКАХ

2.1. Учні повинні уникати запізнень на уроки.

2.2. Після першого дзвоника учень/учениця займає своє місце в класі.

2.3. За кожним учнем/ученицею класу на заняттях закріплюється постійне робоче місце.

2.4. Під час уроку учні дотримуються дисципліни й порядку, залишаючи  після себе чисте робоче місце.

2.5. Підручники школярів повинні бути акуратно обгорнуті. Втрата чи псування (вирвані чи/або обписані сторінки) підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.

2.6. Зошити учні ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічного режиму, підписи мають відповідати встановленим зразкам.

2.7. Учні 5-11 класів мають щоденник, у якому записують розклад, домашні завдання.

2.8. У разі порушення дисципліни учнем школи класний керівник інформує адміністрацію закладу, його батьків.

2.9.Учні залишають територію школи тільки по закінченню навчальних занять або за заявою батьків.

2.10. У разі захворювання учень відвідує медпункт, за показниками отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника та чергового адміністратора, отримує дозвіл на вихід з території школи і тільки потім залишає школу. Класний керівник повідомляє про це батькам.

2.11. Спілкування з однолітками має бути виваженим, привітним, доброзичливим. У мовленні учнів відсутні принизливі й образливі вислови, ненормативна лексика.

2.12. Зі школи учні виходять, дотримуючись порядку.

ІІІ. ПОВЕДІНКА УЧНІВ ПІД ЧАС ПЕРЕРВ

3.1. Під час перерви учні 5-11 класів переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу.

3.2. Особливо уважними треба бути учням під час руху сходами, уникаючи штовхання, конфліктних ситуацій. Рекомендовано триматися правого боку.

3.3. Рекомендовано вживати їжу в спеціально відведеному для цього місці – шкільній їдальні. Їсти під час руху коридорами чи сходами неетично.

3.4. Під час перерв учні залишаються на території школи.

3.5. Під час перерв учні провітрюють клас, відчиняючи вікна в режимі провітрювання.

ІV. ПОВЕДІНКА УЧНІВ ПОЗА ШКОЛОЮ

4.1. Учні школи – це ввічливі, коректні, доброзичливі особи, які проявляють витримку й розуміння в стосунках, толерантні до інших, незважаючи на вік, стать, світогляд.

4.2. Учні школи дотримуються правил дорожнього руху та достойної поведінки в міському транспорті, громадських місцях.

4.3. Учні школи дбайливо ставляться до природи.

4.4. Учні школи не вживають алкогольних напоїв, тютюнових чи наркотичних засобів.

4.5. Учні школи дотримуються мовного етикету, не дозволяючи собі нецензурних, ненормативних висловлювань.

4.6. Учні школи дотримуються режиму дня та вимоги Закону України № 243-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у нічний час»: дітям віком до 16 років  заборонено перебувати в закладах  місць відпочинку без супроводу дорослих після 22 години.

V. ВИМОГИ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ ШКОЛЯРІВ

5.1. Кожен учень приходить до школи чистим та охайно вдягненим.

5.2. Не рекомендується носити прикраси, які заважають і відволікають увагу учнів на уроці та можуть стати причиною травматизму.

5.3. На урок фізкультури і заняття спортивних секцій учні приходять у спортивній формі.

5.4. На уроках трудового навчання учні одягають спеціальний одяг: хлопці – халат, дівчата – фартух.

VІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

6.1.  Під час перебування на території школи, під час проведення шкільних заходів учні дотримуються правил безпеки життєдіяльності

6.2. Ці Правила розповсюджуються на всіх учнів школи і є обов’язковими для виконання під час усіх заходів, що проводяться в закладі.