A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Ліцей № 5 імені Р.К.Рапія Охтирської міської ради Сумської області

Для вчителів

Фото без опису


29.11.2023 

Насильство

24.10.2022

 

Фото без опису

Фото без описуФото без опису

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


21.10.2022

Фото без опису

 Фото без опису


15.06.2022

Фото без описуЗнайти рівновагу: корисні навички у стресових та травматичних ситуаціях

Презентація

 

 


07.06.2022

Попередження домашнього насильства

Фото без описуЗ метою забезпечення комплексного інтегрованого підходу до протидії домашньому насильству та сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від домашнього насильства, шляхом проведення превентивних заходів, ефективного реагування на факти домашнього насильства наказом МОН від 02.10.2018 № 1047 затверджено Методичні рекомендації щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами (https://mon.gov.ua/ua/npa/prozatverdzhennya-metodichnih-rekomendacij-shodo-viyavlennya-reaguvannya-navipadki-domashnogo-nasilstva-i-vzayemodiyi-pedagogichnih-pracivnikiv-izinshimi-organami-ta-sluzhbami).


01.06.2022

Фото без описуШановні вчителі! 

Команда проєктів #stop_sexтинг та «Час поговорити» вітає вас з Міжнародним днем захисту дітей та дякує за підтримку та інтерес до теми захисту дітей від сексуального насильства в інтернеті та психологічної підтримки та відновлення дорослих. Завдяки нашій спільній роботі проєкт регулярно презентує нові уроки, навчає батьків та вчителів, розробляє нові матеріали, відео, анімації.

1.Інформаційні буклети про онлайн-безпеку під час війни: 

До 1 червня #stop_sexтинг представляє 2 інформаційні буклети для батьків та вчителів на теми: “Онлайн-злочини за участі дітей під час війни” та “Надмірний час онлайн: ознаки, ризики та як обговорити цю тему з дитиною”. 

Під час війни багато родин залишились без роботи та фінансових збережень. Часом така ситуація може наштовхнути дітей до пошуку можливостей заробити “легкі гроші” в мережі, наприклад, через створення інтимного контенту чи допомогу злочинцям у наведенні авіаудару на інфраструктурні об’єкти в місті чи інші дії за гроші. За статистикою Internet Watch Foundation, у найбільшій категорії ризику щодо запитів на створення інтимного контенту наразі є дівчата 11-13 років. Разом із тим в Україні нанесення міток для коригування вогню окупантів є злочином і карається позбавленням волі на строк до 15 років. Відповідальність за злочини настає при досягненні особою 16 років, а в окремих випадках – з 14 років.

Експерти команди  #stop_sexтинг поділилися рекомендаціями та легкими вправами про те, як захистити дітей від злочинів в онлайн-просторі. Рекомендації “Онлайн-злочини за участі дітей під час війни” можна завантажити за посиланням: https://stop-sexting.in.ua/online-crimes-during-war/ 

Разом із тим, під час війни багато соціальних контактів серед дітей та дорослих було розірвано, а це значить, що діти більше спілкуються онлайн та шукають в Інтернеті нових друзів. Одночасно, наразі дітям  не завжди  безпечно знаходитися на вулиці, а частина дітей велику кількість часу проводить у бомбосховищах. Також відсутнє навчання у школах та гуртках, за можливості заняття відбуваються в дистанційному форматі. Батьки втомлені та не завжди можуть приділити час дітям. Все це призводить то збільшення часу, який діти проводять в Інтернеті та відсутності контролю, який саме контент там споживають. 

Надмірна кількість часу онлайн може впливати на психоемоційний стан, здоров’я та розвиток дитини. Крім того, в інтернеті, а особливо в соцмережах, наразі дуже багато насильницького контенту, який не лише впливає на поведінку дітей, а й може їх травмувати на все життя. Тому дуже важливо, аби батьки та вчителі знали, як обмежити час дитини в інтернеті та доступ до шкідливого контенту в мережі. Рекомендації “Надмірний час онлайн: ознаки, ризики та як обговорити цю тему з дитиною” можна завантажити за посиланням: https://stop-sexting.in.ua/excessive-time-online/ 

Запрошуємо вас ознайомитись з буклетами та поширити його серед батьків та освітян.

2. Безкоштовне навчання для батьків та освітян, як проводити зустрічі підтримки "Час поговорити"

Більшість українців наразі стикаються з багатьма викликами: це розірвані соціальні контакти, психологічне навантаження та тиск щодо невизначеності, хвилюються за життя близьких та країну, відчувають зміни у більшості сфер життя та часто просто не знають, як діяти або де знайти інформацію. Але, усі ці виклики легше здолати, коли ми тримаємося разом. Тому 6 українок запустили коротке навчання для освітян та батьків “Час поговорити” про те, як кожен з них може створити осередки сили та проводити зустрічі підтримки. 

Варто розуміти, що саме батьки та освітяни, у яких є сила та психологічний ресурс, можуть бути надійним захистом для дітей. Тому команда запрошує батьків та вчителів попіклуватися про себе та в День захисту дітей зареєструватися на навчання “Час поговорити”, аби самим бути в ресурсі та підтримати батьків, які знаходяться поруч. Від того, наскільки у нас сильний тил залежить те, як близько наша перемога.  Реєстрація на навчання за посиланням:  forms.gle/g1FiV7soz2fpYmeVA

3.Програма підвищення кваліфікації для вчителів інформатики “Освічені дорослі - захищені діти”

Запрошуємо вчителів інформатики взяти участь в онлайн-практикумі, щодо безпечної онлайн поведінки дітей та дорослих у часи війни  від освітнього проєкту #stop_sexтинг за підтримки Державної служби якості освіти України та Академії Української преси. Під час навчання будуть детально розглянуті наступні теми: 

  • протидія залучення дітей до протиправної діяльності російськими військовими через інтернет;
  • критична оцінка інформації;
  • налаштування приватності;
  • безпечна поведінка в інтернеті. 

Реєстрація на навчання за посиланням триває до п'ятниці 03.06:  https://forms.gle/qfwo8nPxgTEXJYQC8 

4. Digital Youth Forum для учнів 13-18 років

Запрошуємо вас долучати учнів віком 13-18 років на захід від наших партнерів організації Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę “Digital Youth Forum”, яка відбудеться 3 червня 2022 року. Захід відбуватиметься онлайн і є безкоштовним для всіх охочих взяти участь.

Digital Youth Forum присвячений освіті у сфері безпечного, креативного та позитивного використання інтернету та нових технологій. Форум організовується в Польщі вже протягом 6 років. Цього року весь захід буде перекладено українською мовою. 

Більше детальної інформації та реєстрація за посиланням: https://digitalyouth.pl/ua/home/ 
Про проєкт #stop_sexтинг:

#stop_sexтинг - найбільший в Україні освітній проєкт щодо захисту дітей в інтернеті. Отримав премію Глобального договору ООН та загалом навчив більше ніж 500 000 дітей та батьків. В межах інформаційної компанії торкнувся мільйонів українських родин. 

 Посилання на проєкт #stop_sexтинг

Сайт: https://stop-sexting.in.ua/

Instagram https://www.instagram.com/stopsexting.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/stopsextingua/

YouTube: https://www.youtube.com/StopSextingUkraine

TikTok: www.tiktok.com/@stopsexting

Про проєкт “Час поговорити”:

“Час поговорити” - це освітній проєкт, навчання для дорослих щодо проведення міні-груп соціальної підтримки.

Посилання на проєкт “Час поговорити”

Facebook: https://www.facebook.com/chaspogovoryty     

Instagram: https://www.instagram.com/chaspogovoryty


26.04.2022Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора