16 листопада - Міжнародний день толерантності
Міжнародний день толерантності запроваджений у зв’язку з ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.
Свято покликане шанувати рівність всіх людей, не залежно від походження, кольору шкіри, етносу, національності, релігійних вподобань, гендерної ідентичності чи світогляду. Варто пам’ятати, що толерантність ‒ це терпимість до іншого світогляду, способу життя, поведінки, культури і звичаїв. Здатність терпимо і з розумінням ставитись до інакшості тих, хто поряд з нами, - це невід’ємна складова сучасного життя та умова органічного співіснування різних людей в одному суспільстві. Адже кожен із нас унікальний.
У цей день, як ніколи, актуальним є гасло «Усі різні ‒ усі рівні», яке вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття. Уже традиційно, наш заклад приєднався до відзначення цієї події. У рамках відзначення Міжнародного Дня Толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин між учасниками освітнього процесу з 14 по 15 листопада 2024 року у Ліцеї стартував Тиждень толерантності під гаслом «До серця йде лише те, що йде від серця..» Соціальним педагогом та учнями 2-Б класу була організована акція «Усмішка – промінчик доброти» з нагоди Всесвітнього Дня доброти (13 листопада); учні 1-А класу взяли участь в арт-тренінгу «Якого кольору толерантність?»
Учні 10-А класу взяли участь у дайджесті «Толерантність – запорука людяності».
Вони загострили увагу слухачів на значущості толерантної поведінки під час взаємодії з іншими людьми, продемонстрували, як ставлення до самого себе пов’язане з толерантністю до інших. Учні закликали всіх присутніх підтримувати принципи терпимості, взаємної поваги та мирного співіснування.
Із учнями 8 класу переглянули відеоролик «Цінуй своє життя, воно прекрасне», провели годину спілкування «Світ, в якому я хочу жити», визначили принципи ефективної взаємодії між людьми, шляхом бліцопитування дійшли до висновку, що якість суспільства залежить від здатності людей співіснувати одне з одним, поважати, підтримувати, взаємонавчатися, об'єднувати свої зусилля.