Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек "Вірю в майбутнє твоє, Україно!"
«А ви думали, що Україна так просто.
Україна - це супер.
Україна – це ексклюзив.
По ній пройшли всі катки історії.
На ній відпрацьовані всі види випробувань.
Вона загартована найвищим гартом.
В умовах сучасного світу їй немає ціни»
Л.Костенко
Шкільна бібліотека Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Р.К. Рапія з 01 по 30 жовтня 2023 року активно долучилася до організації та проведення місячника в межах Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє,Україно!».
Бібліотекарка, вчителі, учні активно долучились до організації та проведення місячника, відповідно до рекомендацій, запропонованих Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» та Державною науково-педагогічною бібліотекою імені В.О. Сухомлинського.
Захід сприяв втіленню основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 06 червня 2022 року №527, а також приверненню уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об'єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо патріотизму зростаючої особистості.
Під час проведення місячника бібліотекаркою були оформлені загальношкільні книжкові виставки. Кожну виставку бібліотекарка разом з учнями-активістами намагалися оформити нетрадиційно, творчо, з фантазією. На них були розстелені вишиті рушники, розкладені цікаві барвисті книги, а між ними квіти подаровані читачами різних класів: «Моя незламна Україна», «Тієї слави козацької повік не забудем», «Виставка висловів української народної мудрості», «Козацькі прислів'я», «Пам'ять про героїв стукає в наші серця».
У перший день Всеукраїнського місячника учні 1-х класів ознайомилися з книжковою виставкою «Моя незламна Україна» та взяли участь в інформаційному калейдоскопі «Незалежна і свята ти – мати- Україна», який був проведений бібліотекаркою Ружинською І.В. під гаслом:
«Україну, яка стала вільною, яка вистраждала свою незалежність – цю Україну ми будемо захищати до останньої краплі крові» (П. Тичина).
Під час проведення заходу бібліотекарка акцентувала увагу на тому, що ми повинні володіти українською мовою, шанобливо ставитися до історії України, її культури та традицій українського народу.
Біля книжкових виставок «Тієї слави козацької повік не забудемо», «Виставка висловів української народної мудрості» (До Дня українського козацтва) бібліотекарка провела з учнями 2-Б класу запальну літературну гру «Козацькі прислів'я та приказки».
На учасників заходу чекали захоплюючі мандрівки в історію українського козацтва. Діти відповідали на запитання, пов'язані з життям козаків, побутом та мовними звичками, прислів'ями, що панували на Запорізькій Січі. На шляху учнів–козачат траплялись різні запитання-випробування. Учасники гри з задоволенням відповідали на цікаві запитання.
Беручи участь у літературній грі «Козацькі прислів'я та приказки», учні показали знання і давали правильні відповіді про козацькі прислів'я. Учасники заходу довели всім, що заслуговують на звання справжніх козачат.
Захід сприяв вихованню національної свідомості, утвердженню в суспільстві української національної ідеї.
З метою гідного вшанування пам'яті воїнів–захисників України в війні проти російської агресії в читальному залі шкільної бібліотеки була оформлена виставка – вернісаж – пам'ять «Пам'ять про героїв стукає в наші серця», матеріали якої узагальнили важливий шлях героїчної визвольної боротьби українського народу від рашистської навали.
З учнями 8-А класу Ружинська І.В. провела годину шани «Життя і кров, і любов – все рідній країні віддай», яка була присвячена воїнам – героям, полеглим у боях за рідну Україну в цій страшній війні. Наприкінці заходу всі учасники сказали, що єдине наше бажання - якнайшвидша перемога, мир у державі. Вічна слава та пам'ять Героям, що склали голову у війні за незалежність України!
Розкрити учням 10-А класу нову сторінку історії України, яку називають героїчною, допомогла година мужності «Пам'яті героя Сергія Пустового – випускника нашої школи».
Це був нарис про шлях справжньої людини, яка дуже любила Україну - свою Батьківщину, мріяла про мир на нашій землі, встигла побувати і волонтером, і повноцінним бійцем свого підрозділу. Сергій Пустовий завжди казав: « Хто, як не я?», вкладаючи в ці прості слова душу й серце.
Сергій прожив мало, та його син Максим, учень нашої школи, може пишатися своїм батьком-героєм.
Бібліотекарка під час проведення заходу акцентувала увагу учнів, що на стіні нашої школи встановлена меморіальна дошка пам'яті героя Сергія Пустового.
Герої не вмирають!!! Героям слава!!!
Упродовж Всеукраїнського місячника «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» учні-користувачі ознайомились в читальному залі шкільної бібліотеки з постійно діючими тематичними виставками: «Світ моєї України», «З минулого України: часи і люди», «Геніальний творець і оборонець культури», «О рідне слово, хто без тебе я!», «Це край, де народився ти і зріс»,
«Люблю тебе, моє містечко, Люблю я вулиці твої. Для мене ти одне-єдине І найрідніше на землі!», «Літературні джерела рідної землі», які сприяли пробудженню в школярів глибокого інтересу до історії України та рідного краю, допомогли виразити свою любов до рідної держави та свою віру в її майбутнє.
Шкільною бібліотекаркою Ружинською І.В. була проведена змістовна робота щодо організації заходів у рамках Всеукраїнського місячника «Вірю в майбутнє твоє, Україно!», які сприяли приверненню уваги учнів-користувачів до шкільної бібліотеки, формуванню в здобувачів освіти національної ідентичності, самобутності, любові та поваги до культурного та історичного минулого України; культивування кращих рис української ментальності на засадах наскрізного патріотичного виховання.
Шкільна бібліотека навіть у воєнний час залишається осередком інтелектуальної свободи та громадянської активності, провідником національних ідей та європейських цінностей, простором просвітництва і толерантності, культури, науки і освіти.